Съвети как да се справяте със стреса на работното място
Стресът на работното място може да причини проблеми със съня, затруднена концентрация, главоболие, стомашни болки и промени в настроението. Продължителният стрес може да доведе до отслабване на имунната система, високо кръвно налягане, сърдечни заболявания, безсъние, затлъстяване, депресия и други сериозни здравословни състояния, независимо от отрасъла или длъжността, на която работите. Какво можете да направите, за да намалите нивата на стреса
Водете дневник
За да се справите по-добре със стреса, водете дневник за това как реагирате на ситуациите през деня и как секвате. Това ще ви помогне да определите кои събития са ключови стресогенни фактори за вас, за да можете да ги смекчите или да намерите по-добри начини за реагиране.
Фокусирайте се върху дишането и се запознайте с вътрешното си спокойствие
В днешната динамична работна среда е лесно да се претоварите. За да сведете до минимум стреса, правете много дълбоки вдишвания и издишвания, когато е необходимо; бъдете търпеливи и нежни със себе си, особено ако сте нови в компанията или организацията. От вас не се очаква да знаете всичко за една нощ.
Подобряване на уменията ви за управление на времето
Има ли наистина само 24 часа в денонощието? Количеството работа и лични въпроси, с които трябва да се справяте всеки ден, може да бъде непосилно. Доброто управление на времето е изключително важно. Някои често срещани техники за управление на времето включват поддържане на списъци с въпроси, които трябва да се разглеждат ежедневно, и планиране на времеви блокове за разглеждане на конкретни въпроси. Имайте предвид, че когато кажете "да" на един въпрос, по същество казвате "не" на друг. Определете приоритетите на дейностите си и съставете списък А, Б и В. Списъкът В ще бъде направен, когато му дойде времето, докато списъкът А е с най-висок приоритет.
Научете се да казвате "не"
За много от нас е трудно да кажем "не" на някого, но ако искаме да запазим здравето и разсъдъка си, понякога това е необходимост. Това е особено вярно, когато от нас се иска да свършим работа извън ежедневните ни задължения на работното място или когато от нас се иска твърде много.